Menu
Menu
Marcinq 2021-12-02

Udany zimowy caravaning

10 wskazówek Dethleffs

WSKAZÓWKA 1: Nie przyjeżdżaj na postój, późnym wieczorem

Na miejsce postoju nie należy przyjeżdżać późnym wieczorem, ponieważ zimą o tej porze jest już naprawdę zimno i po prostu potrzeba czasu na ogrzanie przyczepy do przyjemnej temperatury. Przy pierwszym ogrzewaniu należy również otworzyć szafy, aby i one osiągnęły optymalną temperaturę.

WSKAZÓWKA 2: Nie dopuść do zamrożenia zbiornika na śmieci

Nie każdy pojazd kempingowy posiada podgrzewany zbiornik na ścieki. W takiej sytuacji, aby zapobiec ich zamarzaniu w trakcie postoju można otworzyć odpływ i po prostu umieścić pod nim wiadro.

WSKAZÓWKA 3: Zadbaj o prawidłową wentylację

Nie wolno przykrywać otworów wentylacyjnych i zawsze, należy odśnieżać doprowadzenie powietrza do ogrzewania. Więcej na temat wentylacji i ogrzewania zimą wkrótce!

WSKAZÓWKA 4: Często odśnieżaj i pamiętaj o dachu!

Bez względu na to, jak idylliczne i romantyczne wydaje się mieszkanie w śnieżnej zaspie, jeśli jest zbyt dużo śniegu, należy podjąć odpowiednie działania. Kilka centymetrów śniegu na przyczepie kempingowej lub kamperze poprawia izolację, ale jeśli warstwa staje się grubsza – dach musi zostać odśnieżony. Zwłaszcza mokry śnieg może szybko stać się zbyt dużym ciężarem. A więc: spakuj miotłę i małą drabinę!

WSKAZÓWKA 5: Zabierz teleskopową skrobaczkę do lodu oraz odmrażacz do przedniej szyby

Teleskopowe skrobaczki do lodu pomagają przy oblodzonych przednich szybach kampera. Zwykła skrobaczka do lodu często na niewiele się tu przydaje ze względu na wielkość pojazdu. W sytuacji awaryjnej chwycenie sprayu do odmrażania przedniej szyby pozwala zachować widoczność.

WSKAZÓWKA 6: Spakuj zestaw adapterów do butli gazowych

Pamiętaj, aby zapakować zestaw adapterów do butli gazowych. W ten sposób unikniesz niedopasowania butli gazowych pożyczonych lub kupionych za granicą. w samej Europie istnieje około 300 różnych systemów podłączeń. Najlepiej weź ze sobą jeszcze jedną butlę z gazem! Zimą zużyjesz go więcej niż latem. Ale uwaga: dwie butle gazowe ważą więcej, a zatem masz mniejszą ładowność!

WSKAZÓWKA 7: Zabierz dużą łopatę

Zawsze przydatna w zimie – duża łopata. Oprócz zwykłych czynności związanych z odśnieżaniem nadaje się również do budowy ścian śnieżnych wokół przyczepy kempingowej lub kampera. Dobrze ochronią Twój mobilny dom przed zimnymi przeciągami.

WSKAZÓWKA 8: Przygotuj się na zimowe atrakcje

Kempingi często oferują urozmaicenie i rozrywkę zimą. Oferty wellness, takie jak sauny czy łaźnie parowe, zapewniają relaks i pozwalają zapomnieć o śniegu i mrozie. Każdy, kto spędza Święta Bożego Narodzenia i Sylwestra w domku mobilnym, nie musi ograniczać się jarmarcznych światełek i plastikowych drzewek. Kempingi często mają specjalne oferty i programy na święta. Od wspólnego pieczenia ciasteczek, picia grzanego wina przy ognisku po sylwestrowy bufet – wszytko to zapewnia szczególną, odświętną atmosferę nawet poza domem.

WSKAZÓWKA 9: Weź wystarczającą ilość ubrań na zmianę

Zwłaszcza jeśli podróżujesz z dziećmi: zabierz ze sobą odpowiednią ilość rękawiczek, spodnie śniegowe, buty i czapki. Rozwieszone rzeczy dość szybko wysychają, ale dla lubiących zabawę na śniegu dzieci, zawsze korzystnie jest mieć zapasowy zestaw. Wiele kempingów posiada również dodatkowe suszarnie, w których można rozwiesić mokre ubrania.

WSKAZÓWKA 10: Pamiętaj o zabawkach dla dzieci

Koniecznie pomyśl o zabawkach. Łopaty dla dzieci, sanki itp. rozwieją wszelkie nudy, a wieczorna gra planszowa w przytulnym wnętrzu to świetna zabawa, nie tylko dla najmłodszych. Sanki można również wykorzystać jako świetny środek transportu, na przykład do przewożenia ciężkich butli z gazem.

W porównywarce

Porównaj (0)